ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

obrazPragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych dalszą nauką w klasach mundurowych, że Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym został zakwalifikowany do kontynuacji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” w ramach III edycji, która prowadzona będzie w latach szkolnych 2019/2020 oraz 2020/2021.
To bardzo dobra wiadomość dla kandydatów do klas wojskowych. Oznacza ona, że nauka w tych klasach, w ramach przedmiotu "Edukacja wojskowa", będzie prowadzona w ścisłej współpracy z wyznaczoną jednostką wojskową, na terenie której raz w miesiącu uczniowie będą odbywali całodniowe zajęcia szkoleniowe.  Przewidziany jest również dla nich bezpłatny, pięciodniowy obóz wojskowy, na terenie jednej z jednostek. Na zakończenie nauki otrzymają certyfikaty ukończenia klasy wojskowej, wystawione przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej.
Certyfikaty umożliwiają zdobycie dodatkowych punktów w naborze do akademii wojskowych oraz pierwszeństwo w przyjęciu do zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.
Zapraszamy do wstąpienia w szeregi certyfikowanych klas wojskowych.
Opracował Andrzej Panasz

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1