ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

IMG 20190429 164918W dniach 26 – 30 kwietnia w Myczkowcach, gm. Uherce Mineralne odbył się obóz wojskowy dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. W obozie wzięli udział kadeci klas mundurowych. Jednym z warunków otrzymania zaświadczenia o ukończeniu klasy wojskowej, policyjnej lub pożarniczej jest odbycie co najmniej jednego obozu w całym cyklu kształcenia.

Każdy dzień szkoleniowy rozpoczynała zaprawa poranna. Zajęcia trwały do późnych godzin nocnych, z przerwami na posiłki. W programie między innymi: techniki wysokościowe, mosty linowe przez rzekę, zjazdy na linach z mostu oraz dwudziestometrowej skały, transporty rannych przez rzekę oraz z wysokości, elementy czarnej oraz zielonej taktyki stosowanej przez pododdziały specjalne, działania zespołów z użyciem markerów paintballowych, podstawy bytowania, rozbijanie oraz zwijanie obozowiska w nocy, nocny atak na obiekt chroniony przez wartowników, elementy szyfrowania wiadomości, pierwsza pomoc przedmedyczna z użyciem fantomów oraz sztucznych ran.

Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Zajęcia prowadził zespół instruktorów, mających za sobą długoletnią służbę w pododdziałach antyterrorystycznych Policji oraz wojskach powietrznodesantowych.

Wszystkich absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy są zainteresowani mundurem zapraszamy do Radoryża Smolanego. W powiecie łukowskim nie ma innej szkoły, która organizuje takie obozy. Można na nim poznać smak przygody z mundurem oraz pokonać własne słabości.

Więcej zdjęć oraz filmy z pobytu na obozie znajdziecie na fanpagu szkoły.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1