ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

received 25792601182075827 marca uczniowie klas III gościli w Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Muzeum poświęcone jest ostatniej bitwie kampanii wrześniowej , kiedy to Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie”, dowodzona przez gen. Franciszka Kleeberga stoczyła bój z niemieckimi oddziałami XVI Korpusu Zmotoryzowanego pod Kockiem. Od 2014 roku placówka zmieniła swoje oblicze i stała się jedną z najnowocześniejszych w tej części Polski. Dzięki zastosowanym multimediom można poczuć atmosferę tamtych dni, przejść przez pełny szlak bojowy, zaczynając od września 1939 roku, poprzez akt kapitulacji, aż po sugestywny memoriał. Zmobilizowanie wszystkich zmysłów pozwala poznać dogłębnie to, co było w duszy każdego z walczących o wolną Polskę.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1