ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

20190321 103955Idea „escape roomu”, czyli pokoju zagadek przebojem wdarła się na nasz rynek. Pomysł jest bardzo prosty: grupa uczestników zostaje zamknięta w pomieszczeniu i odnajdując wskazówki oraz rozwiązując ukryte zadania zdobywa klucz lub hasło do uwolnienia się. A gdyby taki patent zastosować w szkole? 
Potrzebne: odrobina tajemnicy, naturalna ciekawość naszych uczniów, umiejętność współpracy i odrobina rywalizacji. Zamieszać, pochować zadania w różnych miejscach w klasie i czekać na uczniów. Efekt murowany!

W pierwszy dzień wiosny nasza szkoła zamieniła się w 5 pokoi zagadek. Był pokój zagadek polonistycznych, zagadki matematyczne, zablokowane laboratorium, Escape Room Św. Patryka i oczywiście zagadka ze zbrodnią w tle (innowacja zobowiązuje). Uczniowie w klasach musieli wykonać szereg zadań aby rozwiązać tajemnicze zagadki, rozwiązując kolejne otrzymywali wskazówki do dalszych poszukiwań. Gracze po prawidłowym odkryciu wszystkich sekretów udali się na salę gimnastyczną aby przekonać się kto jest w szkole najsilniejszy (a może najbardziej uparty ;) zaparty?)  i wzięli udział w przeciąganiu liny. W nagrodę za dobrą energię i FREKWENCJĘ Pani Dyrektor obdarowała zwycięzców powerbankami. Na koniec odbył się jeszcze spontaniczny mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Chodzą plotki, że nauczyciele wygrali.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1