ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ZAOCZNYCH
Zapraszamy do nauki w szkołach dla dorosłych.
Sprawdź szczegóły

obraz

Resized 20190313 225440 9535W dniu 13 marca 2019 roku kadeci z III klasy policyjnej mieli okazję uczestniczyć w uroczystości związanej ze złożeniem ślubowania przez młodych policjantów, która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. To bardzo ważny moment w karierze zawodowej każdego funkcjonariusza.

Młodzi ludzie wstępujący w szeregi Policji składają ślubowanie na sztandar jednostki, powtarzając słowa z roty ślubowania, czytanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ślubują miedzy innymi „…służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”. Następnie z rąk Pana Komendanta otrzymują legitymacje policyjne i od tego momentu stają się pełnoprawnymi funkcjonariuszami Policji. Cała uroczystość odbywa się zgodnie z ceremoniałem policyjnym.

Po zakończonym ślubowaniu uczniowie mieli okazję spotkać się z Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Robertem Szewcem oraz pracownikami Sekcji Doboru Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy na co dzień zajmują się przyjmowaniem dokumentów od kandydatów do służby w Policji oraz czuwają nad prawidłowym przebiegiem postępowania kwalifikacyjnego.

Kierownik Sekcji Doboru szczegółowo omówił wymogi formalne stawiane kandydatom, dokumenty niezbędne do złożenia podania o przyjęcie do służby w Policji oraz przebieg poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1