ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

wolontariatW piątek 1 lutego 2019 roku zakończyła się kilkudniowa wizyta wolontariuszy z organizacji AIESEC w naszej szkole. Było to niesamowite doświadczenie dla uczniów i wspaniała przygoda dla naszych gości -Prithu z Indii oraz Ignacjo z Peru. Podczas zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, mieliśmy okazję poznać kulturę i tradycje krajów, z których pochodzą, zaprezentować im zwyczaje panujące w naszym kraju oraz pokazać specyfikę naszej szkoły, uczestniczyć w grach i quizach, rozmawiać o problemach współczesnego świata, a to wszystko w języku angielskim! Poznaliśmy też kilka podstawowych zwrotów w ich ojczystych językach hindi i hiszpańskim. Wizyta wolontariuszy była dla naszych uczniów żywą lekcją języka angielskiego, dzięki której wielu z nich przełamało barierę językową i bez problemu komunikowało się w języku obcym. Wolontariusze nie tylko prowadzili lekcje z naszymi uczniami, ale mieli też możliwość uczestniczyć w niektórych zajęciach mundurowych, a ogromne wrażenie wywarła na nich lekcja strzelania czy pokaz musztry paradnej. Popołudnia wolontariusze spędzali w internacie wraz z naszymi uczniami, biorąc udział w zajęciach sportowych oferowanych przez naszą szkołę. Czas spędzony z nimi był wartościową przygodą nie tylko ze względu na szansę rozwoju umiejętności językowych, lecz także na możliwość poznania i obcowania z inną, odległą i bardzo ciekawą kulturą.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1