ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

IV rajd powstańczy25 stycznia w Łukowie odbył się IV Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Organizatorzy i uczestnicy Rajdu corocznie czczą pamięć powstańców styczniowych z 1863 roku i ich bohaterskiego przywódcy na ziemi łukowskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych w nocym rajdzie uczestniczyli kadeci naszej szkoły.

Dwudziestu trzech kadetów naszej szkoły, obok 100 innych uczestników, w nocy z 25 na 26 stycznia wspólnie pokonali 25 kilometrów, od łukowskiego cmentarza pod pomnik ks. Stanisława Brzóski w rezerwacie Jata. Na miejscu zbiórki odbył się apel poległych, który odczytał nasz kadet Mateusz Mućka. Ostatnim punktem nocnej wyprawy było spotkanie przy ognisku w leśnictwie Dąbrówka. Rajd zakończył się przy Pomniku Powstańców na Placu Narutowicza w Łukowie o godzinie 4.00 rano.

foto: podlasie24.pl

galeria Paweł Przeździak

 

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1