ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

certyfikowana klasa mundurowa

spotkanie z przedstawicielami LAW23 stycznia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Wojskowa Akademia Lotnicza, dawniej Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych to Dęblińska Szkoła Orląt. Dęblińska uczelnia zmieniła nazwę na mocy Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 sierpnia 2018 r.

Psycholog dr hab. Janusz Ślusarski i płk nawig. dr Andrzej Marciniuk przedstawili historię lotnictwa, znaczenie lotnictwa we współczesnym świecie oraz bazę dydaktyczną i wyposażenie Akademii. Przekazali informacje nt. zasad i wymagań stawianym kandydatom w procesie rekrutacji.

Szer. pchor. Elwira Zakrzewska - podchorąży I roku Lotniczej Akademii Wojskowej oraz studentka I roku studiów cywilnych Bezpieczeństwo Narodowe - Weronika Kozieł podzieliły się wrażeniami studiowania w elitarnej uczelni, opowiedziały jak wygląda codzienne życie podchorążego i studenta.

Zaproszeni goście chętnie odpowiadali na pytania naszych uczniów, zachęcając ich do wzmożonego wysiłku edukacyjnego i spróbowania swoich możliwości w rekrutacji do Dęblińskiej Szkoły Orląt.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1