ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

ECEdB logoNasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju dla Klas Mundurowych organizowanego przez Europejskie Centrum Edukacji  Dla Bezpieczeństwa z siedzibą w Nowym Targu.
Centrum Edukacji  została założone przez grupę czynnych jak i emerytowanych żołnierzy i funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy na własnej skórze niejednokrotnie doświadczyli smaku pola walki. Brali czynny udział w wielu operacjach, oraz misjach pokojowych, począwszy od Wzgórz Golan przez Bośnie i Hercegowinę, Irak, Afganistan.
Do eliminacji przystąpiło ogółem 170 drużyn z całej Polski. Nasi uczniowie walczyli 19 listopada w Krakowie. Na początku trzeba było rozwiązać test wiedzy składający się z 20 pytań z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii,  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wiedzy pożarniczej.
Następnie uczestników eliminacji czekał test sprawności fizycznej, a tam między innymi tzw. amerykańskie pompki, czołganie, brzuszki z piłką lekarską, bieg wahadłowy. Każde ćwiczenie musiało być zaliczone przez instruktora z sił specjalnych. Liczył się czas ostatniego członka drużyny.
Właśnie zostały ogłoszone wyniki eliminacji. Drużyna w składzie Arkadiusz Goławski i Dawid Burczaniuk reprezentująca naszą szkołę zajęła 62 miejsce. Do finału kwalifikuje się 60 drużyn. Miejsce w finale przegraliśmy 1 punktem. Pozostaje mieć nadzieję, że gdy któraś z drużyn zrezygnuje z dalszej rywalizacji my zajmiemy jej miejsce.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1