ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA DO SZKÓŁ ZAOCZNYCH
Zapraszamy do nauki w szkołach dla dorosłych.
Sprawdź szczegóły

obraz

mjr WozniakWe wtorek 15 listopada w murach naszej szkoły gościł major Krzysztof Woźniak - przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białej Podlaskiej. Podczas pobytu spotkał się on z uczniami klas o profilu mundurowym. Tematem spotkania był nabór do zawodowej służby wojskowej.
Nasz gość w ciekawy i barwny sposób przedstawił drogę młodego człowieka, który opuszcza mury szkoły średniej do założenia munduru polskiego żołnierza. Mówił o naborze do szkół wojskowych, kształcących przyszłych oficerów Wojsk Powietrznych, Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Marynarki Wojennej. Przypomnijmy, że chodzi tutaj o Woskową Akademię Techniczną w Warszawie, Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższą Szkołę Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Wyższą Szkołę Oficerską Sił Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
Uczniów interesowało również jak można zostać zawodowym szeregowym w Wojsku Polskim. Okazuje się, że po ukończeniu szkoły średniej trzeba zgłosić się do WKU, a następnie po przejściu obowiązkowych badań lekarskich odbyć obowiązkową czteromiesięczną służbę przygotowawczą. Po jej ukończeniu można już szukać wolnego etatu szeregowego zawodowego w jednej z jednostek wojskowych na terenie naszego kraju. Szczególnie poszukiwani są kierowcy z kat. C lub CE. Na początek kariery zawodowej w wojsku szeregowy otrzymuje około 2700 zł. „na rękę”.
Podsumowując s
łużba w wojsku to dla młodego człowieka możliwość zdobycia wykształcenia, pełna ciekawych wyzwań służba, awanse i stabilność finansowa. Natomiast absolwenci naszej szkoły, kończący innowację o profilu mundurowym mają możliwość skrócenia czasu trwania służby przygotowawczej. Wynika to z programu nauczania treści, które również są przekazywane podczas służby przygotowawczej w wojsku, np. musztra, historia wojskowości, itp.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1