ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

Próba sprawności fizycznej

test sprawnosciowy

W dniu 31 lipca 2020 roku o godz. 10.00 w szkole zostanie przeprowadzona próba sprawności fizycznej obejmująca bieg na 1000 metrów oraz tor sprawnościowy, badający cechy motoryczne kandydatów do pierwszej klasy wojskowej. Obowiązuje strój sportowy.
Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożyli podanie do naszej szkoły o przyjęcie do klasy wojskowej proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.
Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do klasy wojskowej.

obraz

funał przegladu musztryW dniach 1 i 2 czerwca br. uczniowie naszej szkoły przebywali w Zakopanem, biorąc udział jako reprezentacja woj. lubelskiego w V Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych – Zakopane 2017. Organizatorami tegorocznej edycji przeglądu byli: Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane.

W skład drużyny wchodzili: Arkadiusz Goławski – dowódca drużyny, Emilia Chęcińska, Karolina Chęcińska, Karolina Latuszek, Ewelina Lewandowska, Kinga Ładna, Patrycja Niedziółka, Patrycja Osiak, Sandra Pietruszka, Sandra Wajszczuk, Daniel Górka, Bartłomiej Kachniarz, Hubert Sęk.

Oprócz nas, w przeglądzie ogólnopolskim startowały, reprezentując swoje województwa, klasy mundurowe ze szkół ponadgimnazjalnych w: Kłodzku (woj. dolnośląskie), Kościelcu (woj. kujawsko – pomorskie), Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), Żychlinie (woj. łódzkie), Nowym Sączu (woj. małopolskie), Otwocku (woj. mazowieckie), Tułowie (woj. opolskie), Rymanowie (woj. podkarpackie), Ciechanowcu (woj. podlaskie), Gdyni (woj. pomorskie), Świętochłowicach (woj. śląskie), Kielcach (woj. świętokrzyskie), Olsztynie (woj. warmińsko – mazurskie), Koninie (woj. wielkopolskie), Szczecinie (woj. zachodniopomorskie).

Szkoły ze Szczecina, Konina, Kielc i Gdyni do tej pory uczestniczyły we wszystkich edycjach przeglądu. Drużyny ze szkół w Rymanowie, Otwocku, Nowym Sączu i Gorzowie Wielkopolskim startowały po raz czwarty, a dla szkół w Kościelcu, Tułowicach i Świętochłowicach był to trzeci z rzędu występ.

Nasza szkoła, jako jedna z pięciu wzięła udział w tegorocznym ogólnopolskim przeglądzie pierwszy raz.

Celem corocznego przeglądu musztry jest popularyzacja klas mundurowych, prezentacja poziomu wyszkolenia młodzieży oraz kształtowanie przez to postaw patriotycznych i obywatelskich.

Przegląd odbył się w trzech konkurencjach: program obowiązkowy, program dowolny, konkurs piosenki marszowej.

Oceny poprawności wykonanych przez poszczególne drużyny konkurencji dokonywała komisja składająca się z przedstawiciela Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz oficerów z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

W dniu 1 czerwca na Placu Niepodległości – centralnym miejscu w Zakopanem odbyła się pierwsza konkurencja - prezentacja programu obowiązkowego. Każda z drużyn miała do wykonania 10 różnych zadań przygotowanych przez komisję, z zakresu indywidualnego i zespołowego regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP. Konkurencje tę prowadził i komendy wydawał żołnierz zawodowy Wojska Polskiego. Dowódca naszej drużyny wylosował zestaw obejmujący następujące elementy musztry: marsz i zatrzymanie pododdziału, zmiany ugrupowania w miejscu i marszu, zwroty w miejscu, przesunięcia szyku oraz zbiórki.

Drugiego dnia przeglądu odbyły się dwie konkurencje: program dowolny – pokaz musztry paradnej, indywidualnie reżyserowanej i pokazywanej przy okazji wystąpień publicznych oraz konkurs piosenki marszowej. W naszym wykonaniu była to piosenka żołnierska „Serce w plecaku”.

Nasza drużyna w końcowej klasyfikacji uplasowała się na XI miejscu. O bardzo dużym zaangażowaniu, chęci zajęcia jak najlepszego miejsca, uporze i woli „walki” naszych kadetów niech świadczy to, że jeszcze o godz. 22.00, w dniu przyjazdu do Zakopanego, po dziesięciogodzinnej podróży, przeprowadzili trening poszczególnych konkurencji na placu, gdzie w następne dni odbywał się przegląd musztry.

Cieszymy się, że po raz pierwszy (w przeciwieństwie do większości szkół) mogliśmy wziąć udział w ogólnopolskim przeglądzie musztry. Zaowocowało to licznymi spostrzeżeniami i zdobytym doświadczeniem na przyszłość. Z zapowiedzi członków „naszej ekipy” wynika, że zrobią wszystko, aby w przyszłym roku wziąć udział w przeglądzie, wygrać eliminacje wojewódzkie i ponownie powalczyć o podium w VI edycji konkursu, który już dziś wiadomo, że odbędzie się również w Zakopanem. Życzymy im tego z całego serca oraz dziękujemy za godne reprezentowanie województwa i naszej szkoły – Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1