ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

Próba sprawności fizycznej

test sprawnosciowy

W dniu 31 lipca 2020 roku o godz. 10.00 w szkole zostanie przeprowadzona próba sprawności fizycznej obejmująca bieg na 1000 metrów oraz tor sprawnościowy, badający cechy motoryczne kandydatów do pierwszej klasy wojskowej. Obowiązuje strój sportowy.
Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożyli podanie do naszej szkoły o przyjęcie do klasy wojskowej proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.
Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do klasy wojskowej.

obraz

lubelski finał musztry paradnejKadeci z naszej szkoły zajęli I miejsce w lubelskich eliminacjach wojewódzkich V Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych – Zakopane 2017. Będą reprezentowali województwo lubelskie na finale centralnym, który odbędzie się w dniach 01-02 czerwca w Zakopanem.

Podczas zawodów, które odbyły się 11 maja 2017 roku na placu apelowym Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie uczniów czekały trzy konkurencje, które były oceniane przez żołnierzy zawodowych. Drużyna mogła zdobyć maksymalnie 120 punktów.

W programie obowiązkowym drużyna wykonywała 10 zadań obejmujących umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP. Zestaw zadań dowódca drużyny losował bezpośrednio przed konkurencją, a komendy do wykonania zadań wydawał żołnierz zawodowy.

Program dowolny polegał na wykonaniu maksymalnie 10 minutowego pokazu opartego o zakres musztry paradnej.

Trzecią konkurencją był konkurs piosenki marszowej. Ocenie podlegało wykonanie polskiej piosenki marszowej w czasie marszu.

Nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się we wszystkich konkurencjach. Słowa piosenki „Serce w plecaku” słyszeli wszyscy zgromadzeni na placu i wokół niego. Komisja konkursowa przyznała drużynie łącznie 109 punktów na 120 możliwych do zdobycia.

Należy podkreślić, że nasi reprezentanci pokonali aż o 9 pkt Liceum Lotnicze w Dęblinie, które dotychczas we wszystkich edycjach konkursu zajmowało I miejsce. Tym razem szkole z Dęblina przypadło drugie miejsce.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Arkadiusz Goławski – dowódca drużyny, Karolina Chęcińska, Bartłomiej Kachniarz, Karolina Latuszek, Kinga Ładna, Patrycja Osiak, Sandra Pietruszka, Emilia Chęcińska, Daniel Górka, Ewelina Lewandowska, Patrycja Niedziółka, Hubert Sęk, Sandra Wajszczuk.

Drużynę do konkursu przygotowywali nauczyciele Janusz Niedziółka i Andrzej Panasz.

Serdecznie gratulujemy naszym kadetom za zajęcie tej wysokiej lokaty. Dziękujemy za niesamowity występ, włożony trud i walkę uwieńczoną sukcesem. Życzymy powodzenia w Zakopanem w finale ogólnopolskim.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1