ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

przegląd musztryW dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Każda z klas wystawiła dwunastoosobową drużynę, którą dowodził jeden z wybranych przez nich kadetów. Zmagania uczniów oceniała komisja sędziowska w składzie: Marianna Brzozowska - Skwarek - dyrektor ZS w Radoryżu Smolanym, st. bryg. Tomasz Majewski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, mjr Marek Przedpełski - Szef Sekcji Wychowawczej Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie, mjr Marcin Sitarski - Kierownik Cyklu Taktycznego CSIL w Dęblinie, podinsp. Andrzej Dudzik – ekspert Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Drużyny oceniane były wg następujących kryteriów:

  1. pojedynczy uczeń,

- wykonywanie poleceń dowódcy (wstąp, wystąp),

- zwroty,

- marsz,

- prawidłowość oddawania honorów,

  1. dowódca drużyny,

- poprawność wydawanych komend,

- poprawność meldunku,

- wyrazistość wydawanych komend,

- odpowiednia modulacja głosu,

  1. drużyna,

- prawidłowe i jednolite umundurowanie,

- dojście do miejsca zadania i zatrzymanie,

- poprawność wykonywanych komend,

- utrzymanie odległości i odstępów w kolumnie,

- utrzymanie odległości za dowódcą,

- długość kroku i tempo marszu,

- poprawność wymachu rąk,

- defilada (krok defiladowy, oddanie honoru).

Po podliczeniu punktów przyznanych przez wszystkich sędziów drużyny zajęły miejsca w następującej kolejności:

I m-ce - kl. II LO p

II m-ce - kl. III LO w-s

III m-ce - kl. I LO w-s

IV m-ce - kl. I LO p

V m-ce - kl. II LO w

VI m-ce - kl. III LO p

Kapitan zwycięskiej drużyny kadet Arkadiusz Goławski odebrał z rąk Pani Dyrektor puchar, a cała drużyna otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nie zabrakło również drobnych upominków dla drużyn, które zajęły drugie i trzecie miejsce.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1