ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png
REKRUTACJA
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Sprawdź ofertę kształcenia

Próba sprawności fizycznej

test sprawnosciowy

W dniu 31 lipca 2020 roku o godz. 10.00 w szkole zostanie przeprowadzona próba sprawności fizycznej obejmująca bieg na 1000 metrów oraz tor sprawnościowy, badający cechy motoryczne kandydatów do pierwszej klasy wojskowej. Obowiązuje strój sportowy.
Wszyscy absolwenci klas ósmych, którzy złożyli podanie do naszej szkoły o przyjęcie do klasy wojskowej proszeni są o przybycie z rodzicem/opiekunem prawnym. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają nauczyciele Andrzej Panasz lub Włodzimierz Sułkowski.
Należy zaznaczyć, że próba sprawności fizycznej jest obowiązkowa dla każdego kandydata do klasy wojskowej.

obraz

turnij dla klas mundurowych - finałNasi kadeci Arkadiusz Goławski i Dawid Burczaniuk zajęli wysokie 11 miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju dla Klas Mundurowych. W dniach 5-7 kwietnia 2017 roku na terenie gm. Krzeszowice, powiat krakowski odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju dla Klas Mundurowych, organizowanego przez stowarzyszenie EDUGRUPA pl. Stawką była tarcza dla najlepszej szkoły mundurowej w Polsce oraz indeksy dla uczniów na bezpłatne studia, na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Podczas wcześniejszych eliminacji, w których uczestniczyło prawie 180 szkół o profilu mundurowym z całej Polski zostało wyłonionych 60 dwuosobowych drużyn, które 5 kwietnia rozpoczęły zmagania o tarczę najlepszej szkoły mundurowej w Polsce. Naszą szkołę, która brała pierwszy raz udział w turnieju reprezentowali uczniowie klas drugich Arkadiusz Goławski i Dawid Burczaniuk.

Finał uczestnicy rozpoczęli od testu wiedzy, liczącego 40 pytań z zakresu historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu Policji, Wojska Polskiego oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W dalszej kolejności uczestników czekały wyczerpujące konkurencje wymagające sprawności, koncentracji, umiejętności działania w zespole, odwagi i hartu ducha. Wystarczy wspomnieć, że przez dwie noce kadetów czekało około 4 godzin snu na karimacie na świetlicy OSP.

Pierwszego dnia trzeba było pokonać leśny tor przeszkód, a następnie bardzo wyczerpujący marszobieg na orientację, liczący łącznie 19 km, przebiegający w trudnym terenie leśnym, gdzie posługując się mapą i kompasem trzeba było odnaleźć 5 punktów orientacyjnych. Pierwszy dzień kończyła nocna konkurencja wodna „O jeden most za daleko”. O tym jak wyczerpujący był to dzień świadczą liczne obtarcia nóg i skrajne wyczerpanie kadetów. Ci, którzy pobłądzili w marszu na orientację zrobili łącznie ponad 20 kilometrów i do punktu końcowego wrócili po 22. Nasza drużyna w tej konkurencji zajęła 12 miejsce.

Następnego dnia kadetów czekała nie lada atrakcja. Wymarsz z samego rana do Ojcowskiego Parku Narodowego, a tam wspinaczka skałkowa. Przemarsz na linie na wysokości prawie 30 metrów oraz zejście ze skały z takiej wysokości przy użyciu liny. Po drodze trzeba było zawisnąć i wykonać zadanie z plecakiem, wiszącym na drugiej linie. Kilka zespołów wycofało się z tej konkurencji pomimo profesjonalnego zabezpieczenia ze strony GOPR-u. W tym dniu trzeba było jeszcze wykonać zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej, a w nocy rywalizować w następnej konkurencji wodnej „Rozwinięcie gaśnicze”.

Konkurencja wodna zakończyła się przed godz. 4.00, a już o 6.00 trzeciego dnia turnieju kadeci rywalizowali w „Biegu Rzeźnika”. Nasza drużyna zajęła w tej konkurencji 4 miejsce. Zmagania turniejowe zakończyło strzelanie z pistoletu Glock oraz karabinka AKMS.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że w ogólnopolskiej klasyfikacji końcowej, nasi reprezentanci zajęli bardzo wysokie 11 miejsce, wśród prawie 180 drużyn z całej Polski, które przystąpiły do turnieju. Jest to szczególnie ważne, gdyż szkoła pierwszy raz udział w tym turnieju. Niektórzy uczestnicy byli na nim już trzeci raz z rzędu i mogli korzystać ze zdobytego wcześniej bogatego doświadczenia. Arkowi i Dawidowi składamy gratulacje.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wseiLogo WKU Biała Podlaska

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1