ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/Bez_nazwy3-min.png

obraz

wizyta w sjmie RP5 kwietnia 2017 roku uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym na zaproszenie Pana Posła Krzysztofa Głuchowskiego odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich było powitanie podczas obrad sejmu uczestników wycieczki przez Panią Wicemarszałek Barbarę Dolniak. Zwiedzanie Sejmu było interesującym i wyjątkowo pouczającym przeżyciem. Młodzież poznała zasady pracy tego najwyższego organu państwa polskiego zarówno współczesne ale i te dawne z okresu I i II Rzeczypospolitej. Była to niecodzienna lekcja historii Polski. Uczniowie zapoznali się ze zmianami zasad ustrojowych i ich wpływem na działanie organów władzy. Przybliżono im również wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe dotyczące zasad stanowienia prawa, sposoby głosowania, sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim. Oprócz zwiedzania sejmu odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Ministra Obrony Narodowej. Doradca Sekretarza Stanu Pani Dyrektor Olga Semeniuk przedstawiła uczniom kulisy organizowanej Obrony Terytorialnej. Odpowiadała również na wszystkie pytania nurtujące młodzież i nauczycieli klas wojskowych. Uczestnikom wycieczki towarzyszył Pan Poseł Krzysztof Głuchowski oraz kierownik Biura Pan Andrzej Komorowski. Społeczność szkolna bardzo dziękuje dostojnemu absolwentowi radoryskiej szkoły Panu Posłowi Krzysztofowi Głuchowskiemu za umożliwienie zwiedzania sejmu.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1