Internat

ciastkaCiasteczka owsiane - nasze ulubione, czesto więc powstają w internackiej kuchni. Lubimy je piec gdy pada deszcz lub po prostu na osłodę. Są chrupiące i pachną wanilią.... Szybkie, pyszne... polecamy.
Przepis mamy od pani Katarzyny Cichockiej i możemy wam go podać :)

Chrupiące ciastka owsiane 

200g masła
3/4 szkl. cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1 jajko
1 szklanka mąki pszennej
1/2 łyżeczki sody
2 i 1/2 szklanki płatków owsianych
1/2 szklanki bakalii (my lubimy z rodzynkami i żurawiną)
Wszystko razem zagnieść, z ciasta formowac w rękach kulki, układć je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i spłaszczać. (Między ciasteczkami zachowujemy odstępy). Wstawić do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i piec przez ok. 17 minut. Podawać przestygnięte.

Udanych wypieków:)
nasze ciacha

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1