Biblioteka

bookcrossingW naszej szkole w grudniu i styczniu , na górnym korytarzu wystawiony jest stolik bookcrossingowy , opatrzony informacją, znajdującą się na gazetce ściennej o akcji oraz hasłem BOOKCROSSING. Szczególnie zapraszamy do korzystania z przygotowanego przez naszą bibliotekę stolika oraz do przynoszenia i dzielenia się własnymi egzemplarzami.

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Cele bookcrossingu: 

 • popularyzacja czytelnictwa
 • kształtowanie aktywnej postawy
 • uświadamianie, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania
 • propagowanie sztuki czytania
 • podkreślanie roli książki w życiu człowieka
 • podnoszenie poziomu czytelnictwa

Bookcrossing jest dla ludzi, którzy kochają książki i chcą się dzielić radością czytania.

 • Książki z naszego stolika są za darmo.
 • Jeśli zainteresuje Cię któraś z książek, weź ją ze sobą do domu.
 • PAMIĘTAJ! Lepiej wziąć jedną czy dwie książki, niż od razu dziesięć, które będziesz czytać przez kolejne trzy miesiące.
 • Nie przetrzymuj książek w domu! Chodzi przecież o to by krążyły z rąk do rąk, a nie łapały kurz na jakiejś półce.
 • Książki możesz przynieść z powrotem na nasz stolik lub zostawić w innym, dostępnym miejscu np. w szkole.
 • Jeśli zdecydujesz się zostawić ją w parku, pamiętaj o zabezpieczeniu przed deszczem.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1