Biblioteka

jak czytamDnia 06 czerwca 2018r. biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w ogólnopolską akcję ,, Jak nie nie czytam, jak czytam”. Niektórzy uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, inni nawet kilka, aby podzielić się z kolegami. Część młodzieży wypożyczyła książki z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w klasach na jednej godzinie lekcyjnej od godz.10.00 do 10.35. Należy zaznaczyć, że akcja miała charakter dobrowolny i brały w niej udział tylko zainteresowane osoby. Wśród nich byli również nauczyciele. Według raportu Biblioteki Narodowej 63% Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Dlatego bijemy rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie i pokazujemy, że nasza młodzież również czyta.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki dowolną książkę i w ten sposób zaznaczyli swój udział w akcji masowego czytania. Mamy nadzieję, że promując czytelnictwo zainicjujemy na nowo modę na czytanie.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1