Terminy składania deklaracji w szkołach dla dorosłych
Dotyczy słuchaczy Szkoły Policealnej dla Dorosłych - kwalifikacje: AU.36 i AU.65
OGŁOSZENIE O TERMINIE SKŁADANIA DEKLARACJI NA EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE
Termin składania deklaracji na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodach: 18 luty 2019 r. Deklaracje należy złożyć w sekretariacie szkoły.
Centralne Targi Rolnicze
W dniach 1-3 lutego 2019 roku na terenie Ptak Warsaw Expo odbyła się największa wystawa rolincza w Polsce: Centralne Targi Rolnicze - Agro Premiery Show. Uczestnikami tych wydarzeń byli między innymi opiekunowie oraz słuchacze kursu kwalifikacyjnego prowadzonego przez naszą szkołę. Centralne Targi Rolnicze – Agro Premiery & Show to doskonała okazja dla rolników z całej Polski do zapoznania się nową ofertą maszyn rolniczych, środków do produkcji rolnej oraz innowacyjnych rozwiązań największych producentów w branży. Tematem wiodącym tegorocznej edycji targów jest „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie”.
Pożegnania nadszedł czas...
W piątek 1 lutego 2019 roku zakończyła się kilkudniowa wizyta wolontariuszy z organizacji AIESEC w naszej szkole. Było to niesamowite doświadczenie dla uczniów i wspaniała przygoda dla naszych gości -Prithu z Indii oraz Ignacjo z Peru. Podczas zajęć prowadzonych przez wolontariuszy, mieliśmy okazję poznać kulturę i tradycje krajów, z których pochodzą, zaprezentować im zwyczaje panujące w naszym kraju oraz pokazać specyfikę naszej szkoły, uczestniczyć w grach i quizach, rozmawiać o problemach współczesnego świata, a to wszystko w języku angielskim! Poznaliśmy też kilka podstawowych zwrotów w ich ojczystych językach hindi i hiszpańskim. Wizyta wolontariuszy była dla naszych uczniów żywą lekcją języka angielskiego, dzięki której wielu z nich przełamało barierę językową i bez problemu komunikowało się w języku obcym. Wolontariusze nie tylko prowadzili lekcje z naszymi uczniami, ale mieli też możliwość uczestniczyć w niektórych zajęciach mundurowych, a ogromne wrażenie wywarła na nich lekcja strzelania czy pokaz musztry paradnej. Popołudnia wolontariusze spędzali w internacie wraz z naszymi uczniami, biorąc udział w zajęciach sportowych oferowanych przez naszą szkołę. Czas spędzony z nimi był wartościową przygodą nie tylko ze względu na szansę rozwoju umiejętności językowych, lecz także na możliwość poznania i obcowania z inną, odległą i bardzo ciekawą kulturą.
Pomoc Państwa w zakresie dożywiania
Dyrekcja Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym informuje o programie osłonowym przyjętym przez gminy w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu na lata 2019-2023".
III.1.1. Ze środków przekazywanych w ramach Programu gminy udzielają wsparcia osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 150% kryterium, o którym mowa w art. 8 ww. ustawy:
1) dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
2) uczniom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej – w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.
III.1.2.W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy uczeń albo dziecko nie spełnia wymagań, o których mowa powyżej, a wyraża chęć zjedzenia posiłku, odpowiednio dyrektor szkoły lub przedszkola informuje ośrodek pomocy społecznej, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania ucznia lub dziecka, o potrzebie udzielenia pomocy w formie posiłku.
III.1.3. Przyznanie pomocy, o której mowa w pkt III.1.2, w przypadku przyjęcia przez gminę odpowiedniego programu osłonowego, o którym mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, nie wymaga wydania decyzji administracyjnej w sprawie i ustalenia sytuacji rodziny w drodze rodzinnego wywiadu środowiskowego.
Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z powyższej formy pomocy prosimy o kontakt z pedagogiem szkolnym lub z sekretariatem szkoły.
Niecodzienni goście
Nasza szkoła nawiązała współpracę z AIESEC, międzynarodową pozarządową organizacją zrzeszającą tysiące studentów na całym świecie, której celem jest wspieranie rozwoju i pasji młodych ludzi m.in. poprzez uczestnictwo w projektach, w ramach których odbywają oni zagraniczne praktyki lub wolontariat. W związku z tym w tym tygodniu gościmy dwóch wolontariuszy realizujących projekt Next Step przeznaczony dla szkół ponadgimnazjalnych. Odwiedzili nas Prithu, pochodzący z Indii student informatyki oraz Ignacio, student księgowości z Peru. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od powitania naszych gości, którzy powiedzieli nam kilka słów o sobie i zapowiedzieli efektywne zajęcia w języku angielskim, na których zaprezentują siebie, swoje kraje oraz ich kulturę i tradycje. Pierwsze lekcje odbyły się już dziś. Popołudnie goście spędzili w towarzystwie naszych uczniów korzystając z oferowanych w internacie zajęć dodatkowych oraz uczestnicząc w próbie poloneza wraz z tegorocznymi maturzystami. Życzymy chłopcom udanego pobytu i liczymy, że udział w projekcie pozwoli naszym uczniom rozwinąć ich umiejętności językowe oraz będzie niezapomnianą przygodą zarówno dla nich, jak i naszych gości.
Kadeci w Rajdzie Powstańczym.
25 stycznia w Łukowie odbył się IV Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski. Organizatorzy i uczestnicy Rajdu corocznie czczą pamięć powstańców styczniowych z 1863 roku i ich bohaterskiego przywódcy na ziemi łukowskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych w nocym rajdzie uczestniczyli kadeci naszej szkoły.
Dwudziestu trzech kadetów naszej szkoły, obok 100 innych uczestników, w nocy z 25 na 26 stycznia wspólnie pokonali 25 kilometrów, od łukowskiego cmentarza pod pomnik ks. Stanisława Brzóski w rezerwacie Jata. Na miejscu zbiórki odbył się apel poległych, który odczytał nasz kadet Mateusz Mućka. Ostatnim punktem nocnej wyprawy było spotkanie przy ognisku w leśnictwie Dąbrówka. Rajd zakończył się przy Pomniku Powstańców na Placu Narutowicza w Łukowie o godzinie 4.00 rano.
foto: podlasie24.pl
galeria Paweł Przeździak
Zajęcia z żołnierzami 23. Batalionu Lekkiej Piechoty
24 stycznia odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia z przedmiotu „Edukacja wojskowa”, który realizuje druga klasa uczestnicząca w programie pilotażowym MON dla certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.
Ppor. Mateusz Wyrzykowski wraz z żołnierzami 23. Batalionu Lekkiej Piechoty przedstawili kadetom zasady SERE, zapoznali z niezbędnym wyposażeniem, oraz przekazali wiedzę teoretyczną nt. posługiwania się podstawowymi narzędziami, wykorzystywania naturalnych zasobów środowiskowych mających znaczenie dla przetrwania żołnierza w warunkach bojowych.
Część praktyczna, czyli wykorzystanie zdobytej wiedzy w warunkach zewnętrznych, zaplanowana jest w następnych zajęciach.
Nagrodzenie najlepszych.
Po spotkaniu z przedstawicielami LAW odbył się apel. Corocznie przestawiane są wyniki edukacyjne naszych uczniów. Apel to okazja do nagrodzenia uczniów wykazujących się dobrymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen śródrocznych na poziomie 4.0 i wyższej otrzymali listy gratulacyjne. Miło było nam również podarować listy gratulacyjne uczniom, których frekwencja na lekcjach wyniosła 100%. Listy gratulacyjne zostały wręczone również rodzicom tych uczniów na śródrocznej wywiadówce.
W trakcie apelu wręczone zostały także nagrody za zaangażowanie i wyniki konkursów z działań w zakresie realizacji projektu ekologicznego. Projekt edukacyjny w zakresie ekologii był przeprowadzany w naszej szkole od października do grudnia. W projekt zaangażowani byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach, zbierali nakrętki i baterie, przygotowywali ulotki i plakaty o tematyce ekologicznej oraz w innych działaniach.