ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

certyfikowana klasa mundurowa

drawsko 2017W dniach 05 – 08 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych w Drawsku Pomorskim. Naszą szkołę reprezentowali Bartłomiej Kachniarz – kapitan, Sandra Wajszczuk, Damian Niewęgłowski, Dawid Burczaniuk oraz Aleksy Konopka.

W mistrzostwach brały udział drużyny reprezentujące klasy mundurowe z całej Polski. Zawodników czekała cała gama wyczerpujących fizycznie i intelektualnie konkurencji. W pierwszym dniu w godzinach rannych uczniom przyszło zmierzyć się z pętlą taktyczną, rozgrywaną na poligonie drawskim. Każda drużyna miała do pokonania trasę prawie 6 kilometrów, a na niej takie punkty jak: rzut granatem, wyznaczanie azymutu, czołganie, ładowanie magazynka, rozkładanie i składanie kbk AK, zręcznościowy tor przeszkód. Tutaj liczył się czas drużyny i wyniki uzyskane na poszczególnych punktach przez zawodników.

Po południu uczniowie przystąpili do tzw. „dnia inteligenta”. Czekało na nich wyznaczanie azymutów, określanie odległości punktów na mapach, rozpoznawanie sylwetek sprzętu bojowego Sił Zbrojnych RP, test z wiedzy o bezpieczeństwie obronnym państwa, łamigłówki logiczne, pierwsza pomoc przedlekarska.

Drugiego dnia mistrzostw uczniowie strzelali do celu z kbk AK (cel na 100 metrach, ukazujące się w określonych sekwencjach czasowych sylwetki), a następnie przenieśli się na salę gimnastyczną. Tutaj czekały na nich takie konkurencje jak: rzut piłką lekarską o wadze 3 kg, pompki, brzuszki, bieg „koperta”, rzuty do kosza, podciąganie na drążku.

Nasza drużyna dzielnie reprezentowała naszą szkołę. Nie było łatwo, inni zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw, niektórzy z nich to czynni sportowcy w klubach, strzelający z broni ostrej co najmniej raz w miesiącu, obyci w wielu zawodach dla klas mundurowych. Nie było źle, zajęliśmy 10 miejsce. Za rok walczymy o „pudło”.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin