ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

templars 3W dniu 29.11.2018 r. delegacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w sesji historycznej zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Łukowie na temat związków zakonu templariuszy z Ziemią Łukowską. Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu akademickiego w wykonaniu kierownika Zakładu Historii Dawnej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pani dr hab. Marii Starnawskiej. Prelekcja była okazją do utrwalenia i poszerzenia wiedzy z epoki średniowiecza, a w szczególności dotyczyła krucjat do Ziemi Świętej i działalności zakonu templariuszy na ziemiach polskich. W XIII w. książę krakowski i sandomierski Bolesław Wstydliwy nadał gród w Łukowie templariuszom sprawiając, że teren ten został włączony w nurt europejskiej historii średniowiecza.  Uczestnicy spotkania mogli poczuć klimat epoki dzięki obecności grupy rekonstrukcyjnej templariuszy Ziemi Miedzyrzeckiej.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1