ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

thumbnailDzisiaj kadeci klas pożarniczych oraz z III klasy policyjnej mieli niecodzienną lekcję z prezentacji typowego dnia strażaka Portu Lotniczego w Lublinie. Podczas wizyty w Porcie Lotniczym – Komendant Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Portu Lotniczego w Lublinie Pan Artur Wąsik opowiedział historię budowy Portu Lotniczego Lublin, oprowadził nas po terminalu, a następnie zaprezentował sprzęt i wyposażenie LSRG.

Pan Artur Wąsik opowiedział nam o kategorii pożarowej lotniska, która określa ilu strażaków ma pełnić służbę, ile samochodów ratownictwa lotniskowego z podaną ilością wody, środka pianotwórczego i proszku gaśniczego, należy dostarczyć w chwili zdarzenia. Pan Komendant przedstawił również główne zadania jakie są stawiane Lotniskowej Służbie Ratowniczo-Gaśniczej, które określił jako priorytety, a są nimi między innymi: likwidacja zagrożeń związanych z incydentami dotyczącymi samolotów lądujących i startujących z lotniska np. awaryjne lądowanie statku powietrznego, pożary czy też zjazd samolotu z drogi startowej. Ponadto przedstawił zagadnienia dotyczące współpracy LSRG w przypadku zaistnienia poważnych zagrożeń. W tym przypadku LSRG współpracuje między innymi ze Służbą Ochrony Lotniska, Służbą Celną, Strażą Graniczną oraz z podmiotami zewnętrznymi tj. z Państwową Strażą Pożarną, Policją, Pogotowiem Ratunkowym czy Sanepidem.

Podczas pobytu w Porcie Lotniczym po kontroli przeprowadzonej przez Służbę Ochrony Lotniska kadeci mieli wyjątkową okazję odbyć podróż autokarem po płycie lotniska, a nawet po pasie startowym. Kadeci mieli również okazję zobaczyć jak wygląda asysta strażaków z LSRG na płycie postojowej samolotów podczas tankowania statków powietrznych.

Na zakończenie naszego pobytu w Porcie Lotniczym Lublin Pan Artur Wąsik przedstawił kadetom jakie należy spełnić wymogi, aby zostać strażakiem Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

W dzisiejszej lekcji o pracy strażaków z LSRG uczestniczył również asp. szt. Artur Chutny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Dziękujemy Panu Arturowi Wąsikowi Komendantowi Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej Portu Lotniczego w Lublinie za dzisiejsze spotkanie.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1