ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

IMG 20181025 130741W dniu 25 października w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym gościł mobilny zespół rekrutacyjny z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białej Podlaskiej. Wizyta była związana z prowadzoną na terenie całego kraju akcją promocyjną "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej".
Nasi goście zapoznali uczniów z warunkami, jakie należy spełnić by zostać żołnierzem zawodowym, żołnierzem terytorialnej służby wojskowej oraz co zrobić by dostać się na studia do jednej z czterech akademii wojskowych, które kształcą przyszłą kadrę dowódczą. Kilkunastu uczniów złożyło wstępne deklaracje do służby.  Część z nich ma juz odbyte szereg kursów, które na pewno ułatwią start do zawodowej służby. Można tutaj dla przykładu wymienić kurs spadochronowy, kurs wspinaczkowy,  udział w zajęciach z musztry paradnej. Wszystkie te umiejętności można zdobyć podczas nauki w jednej z klas mundurowych funkcjonujących w szkole.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1