ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

IMG 20181025 111351W dniu 25 października 2018 roku w naszej szkole odbył się Wojskowy Dzień Szkoleniowy. Zajęcia dla drugiej klasy o profilu wojskowym prowadzili żołnierze z 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej, którzy wspomagają proces edukacyjny uczniów, uczestniczących w pilotażowym programie MON dla certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Pakiet zajeć szkoleniowych obejmował musztrę indywidualną i zespołową, ochronę przed bronią masowego rażenia oraz indywidualne wyposażenie żołnierza. Wojskowe Dni Szkoleniowe, które są prowadzone przez żołnierzy co najmniej raz w miesiącu to okazja to poznania specyfiki służby w wojsku oraz nabycia umiejętności, które pozwolą po zakończeniu nauki w szkole na odbycie skróconej siedmiotygodniowej służby przygotowawczej. Mogą ją odbyć wyłącznie uczniowie klas objętych programem pilotażowym MON, a nasza szkoła takie klasy posiada. Ponadto absokwenci mają pierwszeństwo przy przyjęciu do zawodowej lub terytorialnej służby wojskowej.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1