ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

42574368 2201963766746447 1771138740710801408 nUczniowie z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym wzięli udział w szkoleniu z musztry i ceremoniału wojskowego, które odbyło się 27 września 2018 roku w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego.

Do udziału w zajęciach praktycznych szkoła została zakwalifikowana przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Wzięło w nich udział 19 kadetów z klas o profilu wojskowym oraz policyjnym. Szkolenie prowadzili żołnierze, na co dzień pełniący służbę w jednej z elitarnych i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych jednostek wojskowych. To Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego, którego żołnierze uczestniczą we wszystkich centralnych uroczystościach państwowych i patriotycznych, defiladach, odprawach wart, apelach, a także reprezentują nasz kraj za granicą.

Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia z musztry pojedynczego żołnierza, musztry zespołowej oraz elementów Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP. W zakresie ceremoniału szczególną uwagę poświęcono chwytom sztandarem, zachowania się pocztu sztandarowego oraz pocztu flagowego podczas uroczystości.

Kilkugodzinne szkolenie zakończyła defilada uczniów poszczególnych szkół przed prowadzącymi zajęcia. Kadeci klas mundurowych zdobyli cenne umiejętności, które będą mogli wykorzystać podczas swojej przyszłej kariery zawodowej w służbach mundurowych.

Więcej informacji i zdjęć ze szkolenia można znaleźć na stronie Biura do Spraw Proobronych MON /https://bdsp.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-09-27k-szkolenie-w-puku-reprezentacyjnym/

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1