ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

turniej pod honorowym patronatem starosty łukowskiegoMiniony weekend w naszej szkole przebiegał pod znakiem piłki nożnej. W dniach 08-09 czerwca 2018 r. na obiektach sportowych szkoły odbył się „Turniej Piłki Nożnej Chłopców Pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego”. Na boiskach swoje umiejętności pokazali zawodnicy ze szkół podstawowych i klubów piłkarskich w dwóch kategoriach: rocznik 2008 i młodsi, oraz rocznik 2005 i młodsi. Turniej zgromadził 19 drużyn, które rozegrały łącznie 80 meczów.

Oprócz trenerów i rodziców młodych zawodników, rozgrywkom kibicowali zaproszeni goście - przedstawiciele samorządu powiatowego w osobach: Starosta Łukowski Janusz Kozioł, radni powiatu łukowskiego Ryszard Żurek i Tadeusz Warda, Naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Michał Zarzycki, oraz wójt Gminy Krzywda Jerzy Kędra i Tomasz Madoń – dyrektor łukowskiego PKS.

Zawody odbywały się w ciągu dwóch dni: w piątek eliminacje w grupach oraz rozstrzygnięcie turnieju dla młodszych zawodników, w sobotę półfinały i finały dla starszych uczestników.  Jak co roku najwięcej sportowych emocji przysporzyli najmłodsi adepci futbolu, a ich zaangażowanie, poziom wyszkolenia, pasja do piłki nożnej oraz gra fair-play zachwycała widzów. W tej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła drużyna „ŻAKI” z Adamowa. Za nią uplasowały się drużyny ze szkół podstawowych z  Aleksandrowa, Huty Dąbrowy i Radoryża Smolanego.

Sobotnie rozgrywki to półfinały i finały starszych piłkarzy. Z eliminacji grupowych do rundy półfinałowej awansowali trampkarze z drużyn: „Młodzik” Dęblin, SP Huta Dąbrowa oraz dwa zespoły „Orlęta” z Łukowa. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Huty Dąbrowy okazali się lepsi niż „Orlęta II”. W meczu finałowym  skuteczniejsi byli piłkarze „Orlęta I” pokonując „Młodzików” Dęblin. Ostateczne zwycięzcą turnieju w tej grupie została drużyna „Orlęta I”, przed Dęblinem, Hutą Dąbrową i „Orlętami II”.

Najlepsze zespoły turnieju otrzymały okazałe puchary, medale i upominki rzeczowe. Dodatkowe nagrody powędrowały także do najlepszych piłkarzy, królów strzelców i najlepszych bramkarzy  rozgrywek. Wszystkie drużyny otrzymały zasłużone gratulacje i owacje kibiców.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1