ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

gimnazjada 20184 czerwca 2018r. to dzień w którym gościliśmy gimnazjalistów. Tego dnia w naszej szkole odbyła się „Gimnazjada” – coroczne potyczki dla gimnazjalistów. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało kilka zaprzyjaźnionych gimnazjów z ich uczniami, opiekunami i rodzicami. Gościliśmy także przedstawicieli jednostek patronującym naszym klasom mundurowym: Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie - st. bryg. Tomasza Majewskiego, z ramienia łukowskiej policji: I-go zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie  - mł. insp. Mariusza Woźniaka, oraz podinsp. Andrzeja Dudzika, oraz przedstawicieli jednostek samorządowych w osobach: wicestarosty powiatu łukowskiego – Włodzimierza Wolskiego, wójta gminy Krzywda – Jerzego Kędry, radnego powiatu łukowskiego – Ryszarda Żurka. Bardzo miło nam było gościć przedstawicieli 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej, oraz strażaków i druhów z Ochotniczej Staży Pożarnej w Krzywdzie i policjantów z łukowskiej drogówki.

Goście mogli tego dnia zobaczyć widowiskowy pokaz samoobrony w wykonaniu naszych uczniów, oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu naszej drużyny reprezentacyjnej. Była to także okazja na zapoznanie się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, warunkach i możliwościach kontunuowania nauki w naszych klasach mundurowych, oraz perspektywach jakie daje ukończenie naszych klas mundurowych.

Dzień ten skierowany był do gimnazjalistów, dlatego „Gimnazjada” to szereg konkurencji, quizów i potyczek w których zaproszeni uczniowie rywalizują ze sobą. W tym roku zacięte potyczki odbywały się na płaszczyźnie sportowej, wiedzowej i artystycznej. Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą m. in. w biegu sztafetowym, skoku w dal, siatkówce plażowej, przeciąganiu liny, żonglerce piłką. Nie zabrakło również konkursu strzeleckiego na naszej szkolnej strzelnicy. Wyłoniliśmy zwycięzców także z konkursów „Jeden z niewielu”, „Stand-up zabij mnie śmiechem”, kalambur, jaka to melodia, konkursu piosenki żołnierskiej. Gimnazjaliści uczestniczyli także w dyktandzie z języka rosyjskiego, oraz konkursie z języka angielskiego.

Bardzo miłą niespodziankę sprawili żołnierze z 23 Batalionu Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej. Bialscy żołnierze na swoim stanowisku zaprezentowali sprzęt wojskowy i broń jakim dysponują na co dzień. Zainteresowanym uczniom udzielali cennych wskazówek dotyczących rekrutacji i służby w jednostkach wojskowych. Zgromadzeni goście mieli okazję przejechać się wojskowym quadem. Strażacy z Krzywdy zapewnili nam wszystkim, a zwłaszcza uczniom, niesamowitą i potrzebną tego gorącego dnia rozrywkę – wszyscy zostali polani wodą z wozu strażackiego.

Dziękujemy panu staroście za udzielone wsparcie w organizacji „Gimnazjady” i Panu Jerzemu Kędrze – wójtowi gminy Krzywda -  za pomoc w organizacji oraz wypożyczenie sceny głównej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gimnazjalistom, opiekunom, rodzicom, zaproszonym gościom, jednostkom mundurowym za przybycie do naszej szkoły tego dnia. Niezmiernie miło było nam Państwa gościć. Zapraszamy na kolejny tego typu dzień już za rok.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1