ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

obóz Myczkowce 2018W dniach 14-18 maja kadeci klas pierwszych przebywali na obozie wojskowym w miejscowości Myczkowce w Bieszczadach. Uczniowie uczęszczający do naszych klas mundurwych corocznie wyjeżdzają na zajęcia terenowe w ramach programów nauczania jakie realizują w klasach policyjnej, wojskowej i pożarniczej. Pobyt na zgrupowaniu to praktyczna lekcja zajęć sprowościowo-obronnych. Uczestnicy mieli interesujący tydzień zajęć terenowych. Poranna zaprawa była tylko wstępem do zmagań w ciągu dnia: zjazdy i przeprawy linowe, nocne ćwiczenia i biegi na orientację, budowanie obozowiska w lesie, marszobiegi w trudnym terenie, strzelanie z ASG oraz paintballi, przeprawy przez rzekę. Był strach, płacz przed zadaniem oraz wielka radość i duma z siebie po jego wykonaniu. Uczestnicy nabywali praktyczych umiejętności żołnierskich i policyjnych od zawodowych instruktorów, którzy służyli w jednostkach antyterrorystycznych i misjach zagraniczych. Wyczerpani, ale cali i zdrowi, a przede wszystkim szczęśliwi kadeci wrócili do szkoły. Nie mogą się doczekać kolejnego takiego wyjazdu. 21 maja na obóz wyjeżdża druga grupa kadetów - uczniowie klas drugich.

Zdjęcia i filmy z pobytu na szkolnej stronie facebook-a.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1