ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

spotkanie w Woli OkrzejskiejW ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów” odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Spotkanie poświęcone Afryce oraz powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Dyrektor Maciej Cybulski zaprezentował 25 kart rękopisów „Listów z Afryki” Henryka Sienkiewicza oraz pamiątki przywiezione przez Noblistę w trakcie wyprawy na Czarny Ląd w latach 1890-1891, pochodzące ze zbiorów muzeum oraz z Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Najprzyjemniejszym punktem programu było spotkanie z aktorem Tomaszem Mędrzakiem i pianistką Moniką Roscą - odtwórcami Stasia i Nel w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy”. Honorowi goście spotkania w Woli Okrzejskiej wystąpili z programem artystycznym. Monika Rosca zagrała również koncert fortepianowy.

foto: https://www.facebook.com/muzeumsienkiewicza

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1