ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

zaproszenie gimnazjada

WYWIADÓWKA
Zebranie z rodzicami 25 maja 2018
piątek godzina 1600
 
W programie:
  •  -zebranie ogólne,
  •  -analiza wyników nauczania i frekwencji,
  •  -zapoznanie rodziców z propozycjami ocen z przedmiotów na II semestr oraz ocenami zachowania.
Udział rodzica w wywiadówce to:
  •  -Zapoznanie się z wynikami nauczania dziecka,
  •  -Możliwość poznania bieżącego zachowania swojego dziecka,
  •  -Możliwość indywidualnej rozmowy z nauczycielami.
Zapraszamy wszystkich rodziców

Droga do wolnościW dniu 12 maja 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie odbyła się konferencja naukowa „Drogi do Wolności”. W konferencji uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły.

 Podczas kilkugodzinnego spotkania kadeci mogli wysłuchać prelekcji takich ludzi jak: Adam Borowski - działacz opozycji z czasów PRL, ks. prof. Stanisław Chodźko – wykładowca akademicki, Marcin Krzysztofik – Dyrektor Oddziału IPN w Lublinie, Bogdan Kędziora – nauczyciel z Lublina,  czy Krzysztof Koper – uczeń pierwszej klasy IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie, który w bardzo ciekawy sposób omówił wkład I Brygady Legionów Polskich w odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Bardzo przejmujące świadectwo swojej drogi do wolności przedstawił mjr Marian Chmielewski ps. „Pomidor”, jeden z żołnierzy legendarnego dowódcy oddziału antykomunistycznego podziemia, mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Przepełniona emocjami opowieść dziewięćdziesięcioletniego partyzanta, więźnia Rawicza i Wronek na długo zapadnie w pamięci uczniów.

Konferencję zorganizował Krzysztof Głuchowski, Poseł na Sejm RP oraz Stowarzyszenie Historyczne Strzelcy Kaniowscy.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin