ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

12 LISTOPADA 2018 r.

 

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ

certyfikowana klasa mundurowa

filozofia w SiedlcachW ramach  współpracy naszej szkoły  z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, dnia  14 kwietnia 2018r. uczennice z klasy I LOw i II LOp wzięły udział w  wykładzie z cyklu "Spotkania z filozofią".

Celem tej  inicjatywy jest zapoznanie uczestników wykładu z podstawowymi ideami i zagadnieniami filozoficznymi. Spotkanie prowadziła przewodnicząca siedleckiego oddziału PTF dr Ewa Zgolińska, która omówiła życiorys i filozofię Fryderyka Nietzschego.  Władysław Tatarkiewicz pisał o nim: „W dwudziestoletnim okresie swojej twórczości napisał dwa wielkie dzieła, były to jego pierwsze prace. Pozostałe książki jego autorstwa to zbiory aforyzmów, co doskonale odzwierciedlało naturę jego umysłu – był mistrzem w tworzeniu krótkich myśli, lecz nie potrafił ich połączyć w jeden wielki system filozoficzny”.

Wykład zachęcił do refleksji nad sobą i otaczającym światem, dlatego spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin