ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

muzeum sienkiewicza 50 latPozyskanie kart rękopisu powieści „Potop” umożliwiło Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej ubieganie się o kolejne perełki literatury polskiej – rękopisy „Listów z Afryki”. Kustosz muzeum - Pan Maciej Cybulski systematycznie zabiega o inne pamiątki związane z pisarzem; obecnie jest do wykupienia parasolka Marii Babskiej, wachlarz Marceliny Sembrich – Kochańskiej z wpisem Sienkiewicza, albumy z rodzinnymi zdjęciami Henryka i książki z jego osobistej biblioteki. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w zbiórkę pieniędzy na ten szlachetny cel. Pozyskane fundusze na pewno przyczynią się do rozwoju tej placówki.  Mamy nadzieję, iż wszystkie pamiątki po pisarzu już niedługo trafią do Woli Okrzejskiej.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1