ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

szkolenie - czerwona taktykaW dniu 6 marca 2018 r. żołnierze z Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie rozpoczęli w naszej szkole cykl szkoleń z uczniami klas wojskowych dot. działań rozpoznawczych oraz tzw. „czerwonej taktyki”. W czasie prowadzenia walki starcie z przeciwnikiem może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie. Aby zapobiec takim sytuacjom i móc przeciwdziałać poczynaniom przeciwnika, stale prowadzi się rozpoznanie, którego głównym celem jest zdobycie w odpowiednim czasie określonych wiadomości o przeciwniku. Wiadomości te uzyskuje się równymi sposobami: obserwacją, działaniem patroli rozpoznawczych, zasadzką, wypadem, itp. Jakie informacje są szczególnie przydatne dla wojska i na co dokładnie należy zwracać uwagę w trakcie prowadzonego rozpoznania – to zasadnicza część pogadanki przeprowadzonej przez mjr. Marcina Kornasa. Druga część szkolenia, zrealizowana przez st. szer. Marcina Żyłę, żołnierza – ratownika medycznego, poświęcona była zagadnieniu „czerwonej taktyki” – powiązaniu medycyny pola walki z taktyką szturmową. Głównym celem czerwonej taktyki jest ratowanie życia rannych przy wykorzystaniu odskoku (ucieczki od zagrożenia), następnie odparciu ataku i na koniec udzieleniu pomocy medycznej. Zgodnie z procedurami realizowanymi w ramach czerwonej taktyki w pierwszej kolejności ratowane są osoby najlżej ranne, aby po zaopatrzeniu medycznym były one w stanie jak najszybciej powrócić do prowadzenia działań i wsparcia pozostałych żołnierzy. Dzisiejsze szkolenia były teoretycznym wstępem do ćwiczeń praktycznych z rozpoznania armii innych państw oraz ratownictwa medycznego pola walki, które odbywać się będą cyklicznie w naszej szkole w najbliższych tygodniach.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1