ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

dzien w KPP w luk I 2017W dniu 17 stycznia 2018 roku uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym przybywali z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie. W ramach „dnia otwartego” kadeci mieli okazję poznać warunki służby łukowskich policjantów oraz zobaczyć jakim sprzętem dysponuje Policja. Podczas spotkania młodzież mogła między innymi zobaczyć jak pracuje policjant na stanowisku kierowania, do którego wpływają wszystkie zgłoszenia z terenu całego powiatu łukowskiego oraz jak wyglądają pomieszczenia, gdzie przebywają osoby zatrzymane przez Policję.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja środków przymusu bezpośredniego, jakimi dysponują policjanci. Broń palna, kolczatka, paralizator, strzelba gładkolufowa, miotacze gazu, tarcze, pałki służbowe, kajdanki – to wszystko można było zobaczyć, wziąć do ręki, a przede wszystkim wysłuchać do czego służy i jak tego policjant w służbie używa.

Nie mogło też zabraknąć urządzenia, który budzi postrach wśród kierowców. Mowa oczywiście o laserowych miernikach prędkości, którym dysponują policjanci z drogówki. Niektórzy uczniowie skorzystali z okazji, by takie urządzenie wziąć do ręki i zobaczyć jak się mierzy prędkość. Tradycyjnie już oblegane było stanowisko policjanta zajmującego się zbieraniem śladów na miejscu przestępstwa. Walizka kryminalistyczna, sposób poszukiwania śladów pozostawionych przez przestępcę budzi niezmienne zainteresowanie uczniów.

Dziękujemy Panu asp. szt. Marcinowi Józwikowi i pozostałym policjantom za poświęcony nam czas.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1