ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

wizyta KPPSP w luk I 2017W dniu 17 stycznia 2018 roku kadeci klas pożarniczych odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Uczniowie, którzy chcą w przyszłości wykonywać ten zawód mogli w praktyce zobaczyć jak wygląda służba strażaka w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej oraz jakim sprzętem on dysponuje.

O zadaniach Państwowej Straży Pożarnej, codziennej służbie, szkoleniu, środkach ochrony osobistej, samochodach gaśniczych i operacyjnych opowiadał st. kpt. Andrzej Matejko, Zastępca Dowódcy JRG KP PSP w Łukowie. To strażak z powołania, potrafiący przekazać młodzieży wiele cennych informacji na temat zawodu, który cieszy się największym zaufaniem wśród społeczeństwa.

Pana kapitana dzielnie wspierali jego współpracownicy, dzięki czemu uczniowie mieli okazję przejść lekcję pierwszej pomocy przedlekarskiej, wysłuchać jak pracuje oficer operacyjny na stanowisku kierowania, poznać wyposażenie pojazdów, którymi strażacy wyjeżdżają do działań ratujących życie ludzi oraz ich dobytek.

Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły środki ochrony osobistej, którymi dysponują strażacy. Na koniec pobytu kadeci mogli obejrzeć pokaz działania z użyciem podnośnika strażackiego.

Bardzo dziękujemy Panu st. kpt. Andrzejowi Matejko i jego współpracownikom za życzliwość i czas poświęcony uczniom.

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1