ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

certyfikowana klasa mundurowa

czytanie "Wesela"8 września 2017r uczniowie klasy III LO ogólno-wojskowej wzięli  udział w szkolnej odsłonie Narodowego czytania „Wesela”  Stanisława Wyspiańskiego.  Pomysłodawcą przedsięwzięcia na terenie naszej placówki była p. Agnieszka  Wiąckiewicz- polonistka i jednocześnie wychowawca  klasy III LOw. Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana dziełem  „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie „Zemsty” Aleksandra Fredry , a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. Dziełem roku 2016 zostało „ Quo vadis” Henryka Sienkiewicza; natomiast w roku 2017 właśnie utwór Wyspiańskiego zwyciężył w głosowaniu internautów. Dramat w trzech aktach to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego  – poety, dramatopisarza, malarza, inscenizatora, jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania  zainaugurowała para prezydencka  w sobotę 2 września  o godz.12 w  warszawskim Ogrodzie Saskim. Akcja miała różnorodny przebieg, wszystko zależało od  możliwości i  kreatywności organizatorów. Nasi uczniowie  wystąpili w kilku scenach dramatu, a najlepszymi lektorami okazali się: Kinga Ładna - w roli Panny Młodej, Marysi; Bartłomiej Kachniarz - w roli Czepca, Pana Młodego; Szymon Kucharski -  w roli Dziennikarza, Poety. To już kolejna akcja  Narodowego Czytania w której  biorą udział uczniowie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić do czytania nie tylko lektur szkolnych.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin