ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

certyfikowana klasa mundurowa

zajecia z policjantem 2017W dniu 13 września 2017 roku kadeci z klas policyjnych uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, które prowadził st. asp. Sławomir Niedziółka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. W I i II klasie tematem zajęć były zasady odpowiedzialności nieletnich przed Sądem Rodzinnym oraz demoralizacja nieletnich. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kogo w polskim prawie nazywamy „nieletnim” oraz za jakie wykroczenia i przestępstwa nieletni odpowiada przed Sądem Rodzinnym. Duże zainteresowanie wzbudziły środki stosowane przez Sąd wobec nieletnich, szczególnie zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje osobę ukaraną nim aż do 21 roku życia. Prowadzący zajęcia policjant wyjaśniał również, jakie są objawy demoralizacji nieletniego. Oprócz palenia papierosów, spożywania alkoholu, używania narkotyków, dopalaczy, itp. do przejawów demoralizacji zaliczane są również wagary. Natomiast kadeci z III klasy policyjnej poznali programy prewencyjne realizowane przez Policję. Rolą Policji oprócz ścigania przestępców jest zapobieganie łamania prawa poprzez edukację dzieci, młodzieży i dorosłych. Temu właśnie służy praca profilaktyczna Policji.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin