ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

certyfikowana klasa mundurowa

szkolenie terenoznawstwoW dniach 13 i 14 czerwca 2017 r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy wojskowej naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym teoretycznym i praktycznym szkoleniu z terenoznawstwa, które przeprowadzili st. kpr. Anna Dyksa i plut. Konrad Lemieszek z Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie. Nasi kadeci z dużym zaangażowaniem i zapałem przystąpili zwłaszcza do drugiego dnia szkolenia, kiedy praktycznie mogli wykorzystać wiedzę teoretyczną z zakresu orientowania się w terenie bez mapy, określania kierunków stron świata za pomocą ciał niebieskich i charakterystycznych cech przedmiotów terenowych, dokonywania pomiarów kątów poziomych i pionowych linijką milimetrową, lornetką polową i środkami podręcznymi, czy też wreszcie posługiwania się busolą i kompasem przy określaniu stron świata. Wiedza przekazana uczniom, a następnie sprawdzona praktycznie, może być bardzo często wykorzystywana przez nas w codziennym życiu, z czego nie do końca zdajemy sobie sprawę. Temu właśnie służyło to szkolenie, dlatego też kadeci biorący w nim udział doszli do wniosku, że warto się szkolić i podnosić własne umiejętności w tym zakresie.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin