ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole.
Rekrutacja elektroniczna od 14 maja.
Sprawdź ofertę kształcenia

certyfikowana klasa mundurowa

turniej pod patronatem PZPNTurniej Piłki Nożnej pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej to coroczna inicjatywa sportowa zrzeszająca drużyny ze szkół podstawowych i klubów piłkarskich na obiektach sportowych naszej szkoły. Tegoroczny, jubileuszowy, XV Turniej Piłki Nożnej pod patronatem PZPN odbył się w dniach 02-03 czerwca. W tym roku rywalizowali ze sobą drużyny z rocznika 2004 i 2007 oraz młodsi. Turniej zgromadził 17 drużyn. Łącznie rozegrano 86 meczów. Rozgrywkom kibicowali zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, starosta łukowski Janusz Kozioł, radni powiatu łukowskiego Ryszard Żurek i Tadeusz Warda, Edward Leśniak – asystent senatora Stanisława Gogacza, oraz trenerzy i rodzice zawodników.

 

Najwięcej pozytywnych emocji dostarczyły nam rozgrywki drużyn z rocznika 2007 i młodsi. Chęć wygrania meczu, ogromna determinacja i wielka radość ze zdobytej bramki, oraz gra fair-play u najmłodszych wywarły na widzach niesamowite wrażenia. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. O zwycięstwie decydowały wygrane mecze. Po zsumowaniu punktów z rozgrywek, w gronie zwycięzców znalazły się drużyny: I miejsce Szkoła Podstawowa z Aleksandrowa, II miejsce – Szkoła Podstawowa z Radoryża Smolanego, II miejsce drużyna „Żaki” z Adamowa, ale ogromne brawa i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom.

Sobota to dzień finałów drużyn z rocznika 2004. Z eliminacji grupowych do rundy półfinałowej awansowali trampkarze ze szkół w Radoryżu Smolanym, Krzywdy, Stanina i Dęblina. W meczu o trzecie miejsce spotkali się zawodnicy z Radoryża Smolanego i Dęblina. Regulaminowy czas gry nie dał drużynom zwycięskiego wyniku (1:1) i o miejscu na podium musiały rozstrzygnąć rzuty karne. W tych lepsi byli reprezentanci szkoły podstawowej z Dęblina (2:1). Finał zagwarantował widzom bardzo wysoki i wyrównany poziom gry. Skuteczniejsi okazali się piłkarze ze Stanina pokonując Krzywdę 2:0. Ostateczne zwycięzcami turnieju w tej grupie zostali uczniowie ze Stanina, przed Krzywdą, Dęblinem i Radoryżem Smolanym. Zwycięzcy odebrali okazałe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz zasłużone medale. W trakcie dwudniowych rozgrywek wyłoniono także najlepszych bramkarzy, najwszechstronniejszych oraz najmłodszych piłkarzy, których dodatkowo nagrodzono statuetkami i dyplomami.

Turniej Piłki Nożnej pod patronatem PZPN corocznie gromadzi wiele drużyn i dużą liczbę widzów. Dziękujemy zawodnikom za dostarczone emocje i okazały hart ducha i wolę walki, oraz gratulujemy wszystkim drużynom wspaniałej gry. Zapraszamy na kolejny turniej już za rok.

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW Lublin