ZS Radoryż
images/zdjecia/slajdy/nowy3a.png

certyfikowana klasa mundurowa

klasa policyjna

Klasa Policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoja przyszłość w policyjnym mundurze. Powinni ją również rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach, jak straże miejskie i agencje ochrony.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyboru przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym uczeń może dokonać do kwietnia 2019 roku, czyli pod koniec pierwszej klasy. Istnieje możliwość zmiany obecnie wybranych preferencji.

Proponowany program nauczania jest rozszerzony o zajęcia dodatkowe z zakresu znajomości prawa karnego i wykroczeń, struktury policji oraz kryminalistyki. Program nauczania obejmuje również zajęcia z technik walki-samoobrony i kick-boxingu, mających zastosowanie w interwencjach policyjnych oraz musztra policyjna i ćwiczenia na torach sprawnościowych. Przewidywane są wycieczki do komisariatów, Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, oraz obozy szkoleniowe obejmujące naukę zachowania się i poruszania w terenie, prowadzenia działań prewencyjnych. Zajęcia prowadzić będą oddelegowani funkcjonariusze Policji o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i zawodowych.

Absolwenci klasy policyjnej są premiowani dodatkowymi 4 punktami w postępowaniu rekrutacyjnym do służby w Policji.

Dla uczniów klasy policyjnej zostały zaprojektowane mundury, w szkole obowiązuje dzień mundurowy.

Klasa pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

W roku szkolnym 2013/2014 uczennice klasy policyjnej zdobyły 1 miejsce w województwie i 6 miejsce w Polsce, natomiast w roku 2014/2015 uplasowały sie na 4 miejscu w województwie w konkursie "Sprawni jak żołnierze". W roku szkolnym 2015/2016 drużyna chłopców zajęła III miejsce w Polsce w konkursie "Sprawni jak żołnierze". W roku 2016/2017 drużyna kadetów klas mundurwych zajęła I miejsce w województwie lubelskim w Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych.

Nauczane języki obce

język angielski (pierwszy, początkujący, 3h/3h/2h), język angielski (pierwszy, kontynuacja, 3h/3h/2h), język rosyjski (drugi, początkujący, 3h/2h/2h), język rosyjski (drugi, kontynuacja, 3h/2h/2h)

Przedmioty rozszerzone

Obowiązkowe przedmioty rozszerzone:

  1. geografia
  2. wiedza o społeczeństwie
  3. historia
  4. język obcy

Wszystkie przedmioty rozszerzone będą realizowane w klasie drugiej i trzeciej. Istnieje mozliwość zmiany przedmiotów rozszerzonych po klasie pierwszej.

Rekrutacja elektroniczna za pomocą panelu vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne.

Pozostałe kierunki kształcenia:

 

zadanie ekologiczne

Patronat honorowy

wsosp logocsil logologo 4skrzydlogo aszwlogo KPP Lukowlogo strazumcs logologo wsei

Przydatne strony

logo menlogo ckelogo oke krakow  Kuratorium Oświaty w Lublinielogo starostwo Lukow logo2 polska w liczbach Logo WFOSiGW LublinLogo Szkoła realizuje warsztaty dla młodzieży 1